Cseresznyevirágzás az újkorban II. rész
A cseresznyevirágzás nézése szabadidős tevékenység is lehetett volna, ám militáris behatása miatt ez nem volt lehetséges. A hazafias és fegyverkező kormányok a rövid élet szimbólumaként használták a katonai nevelésben. Azt vallották, hogy a hazáért meghalni olyan, mint a cseresznyevirágzás vége.
Ez a tevékenység manapság népszerűbb, mint valaha. Március végén kezdődik a várakozás. A média tele van az időjárás és cseresznyevirágzás előrejelzéssel. Térképeket tesznek közzé az újságokban és a televízióban, hogy hol, mikor virágzik a cseresznyefa. A virágzás kezdetétől a televízió élőben közvetíti a cseresznyevirágzás nézésének eseményét.
A virágzási szezon ideje egybeesik Buddha születésének napjával (április 7.), amit hatalmas virágfesztivállal ünnepeltek meg.
Április elején indul az új iskolai év, az új állami költségvetési év és Japánban hagyományosan ekkor van a különböző bérlések (cégek, autók stb.) évfordulója is. Ezért április hónap az új év, új események kezdetének ideje. Az egész nemzet virágokkal ünnepel, különösen cseresznyevirágokkal.
A cseresznyevirágzás összehozza a családokat. Az asszony és a gyerekek egy közeli helyre, leginkább folyópartra mennek és ott ebédelnek a virágzó fák alatt. Hétvégén az apával együtt töltik el a napot, aki gyakran hiányzik a család hétköznapi életéből. az óvodások és iskolások kirándulás alkalmával közösen tekintik meg az eseményt. Az egyetemeken is szerveznek ilyen kollektív virágzásnézést. A cégek és vállalatok életében is nagy eseménynek számít. A cég minden részlege már kora reggel jókívánságokat küld a másiknak, majd a munkaidő lejárta után közösen elmennek inni valamit. Az evés és ivás közben tekintették meg együtt a cseresznyevirágzást.
Írta: Urbán Anett
KAPCSOLÓDÓ TARTALMAK: